Zdrowe odżywianie

Właściwe odżywianie to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Wydaje się to takie oczywiste, a jednak odżywiamy się w sposób przypadkowy i nieracjonalny. Wyniki badań wskazują, że ponad 80% wszystkich schorzeń bierze się z niewłaściwej diety.

Na co dzień nie zauważamy skutków niewłaściwego odżywiania. Z dnia na dzień zmiany są praktycznie niezauważalne i to nas zwodzi. Widzimy różnicę dopiero, gdy patrzymy na zdjęcia sprzed lat. I zazwyczaj nie jesteśmy z tych zmian zadowoleni, a są one efektem stresu, braku ruchu i niewłaściwego odżywiania.

Nieprawidłowa dieta powoduje:

Uświadom sobie ogrom negatywnych skutków wywołanych niewłaściwą dietą, a chęć do działania pojawi się sama. Ale od czego zacząć? Zewsząd słychać mądre rady, co z tego, skoro często wzajemnie się wykluczają. Sprawdzanie wszystkich pomysłów na sobie może po prostu zaszkodzić.

Zacznij od następujących pytań:

  1. Czy chcę być jak najdłużej sprawny i zdrowy?
  2. Czy chcę zasypiać jak dziecko i budzić się rano pełen radości i chęci do życia?
  3. Czy chcę być kreatywny, otwarty, działać skutecznie?

Jeśli choć raz odpowiedziałeś TAK, zadbaj o dietę. Wprowadź proste i logiczne zmiany. Bądź konsekwentny. Zacznij dobrze jeść, a poczujesz się znacznie lepiej – organizm odwdzięczy się olbrzymią dawką energii, zdrowiem i wewnętrzną równowagą.

Zdrowe odżywianie

Rozwiązanie jest proste: zdrowe odżywianie oparte na prostych, łatwych do sprawdzenia zasadach. Przechodząc na zdrową dietę w stosunkowo krótkim czasie zyskamy potężnego sprzymierzeńca. Nasz organizm. Właściwe odżywianie rozwiąże problem łaknienia „dziwnych rzeczy” o „dziwnych porach”; sam zaczniesz czuć, czego naprawdę Ci trzeba i będą to zdrowe odruchy. Chociaż należy pamiętać, że „chcę słodkiego” nigdy nie będzie oznaczać „chcę cukru”...

Już niewielkie zmiany w diecie, takie jak odstawienie szkodliwych produktów i prawidłowe komponowanie posiłku przyniesie wyraźną poprawę. Tracimy tkankę tłuszczową, znika alergia i jesienne smutki, nie przeziębiamy się.

Będziesz zdumiony, jak wiele zmian dokona się w Twoim życiu dzięki zdrowemu odżywianiu.

Bardzo szybko zauważysz, że:

Jeśli chcesz...

Jeśli chcesz przejść na zdrowe odżywianie, rób to stopniowo, by organizm miał czas na przystosowanie się, a zarazem konsekwentnie i całościowo, by nie dopuścić do sytuacji, w której część działań będzie wpływać na organizm pozytywnie, a część – negatywnie. Resztą zajmie się nasz organizm: właściwie dobrane produkty, liczba i wielkość posiłków przywrócą naturalne mechanizmy gwarantujące zdrowie i pogodę ducha.

Pamiętaj, że przy przejściu na zdrowe odżywianie organizm zaczyna sam się oczyszczać ze złogów i toksyn. Na początku musi uporać się z dotychczasowymi błędami dietetycznymi i ma do wykonania ogromną pracę. Należy mu w tym pomóc oczyszczając organizm. Wiele pozytywnych działań dietetycznych zostaje zaprzepaszczonych właśnie ze względu na pominięcie tego elementu.

„Jak dobrze zjeść”

W procesie zmian pomocne będą informacje zamieszczane na stronach zdrowie - pierwszy krok. Organizujemy też warsztaty, podczas których: oswoisz się z nowym sposobem patrzenia na odżywianie i zdrowe produkty; poznasz ćwiczenia na poprawę trawienia i perystaltyki; nauczysz się planować i przyrządzać pełnowartościowe posiłki; dowiesz się, w jaki sposób organizować sobie pracę, aby czas spędzony w kuchni był przyjemnością.

Dzięki warsztatom z łatwością wprowadzisz do swojego życia zupełnie nową jakość.
Zaskoczysz też przyjaciół!
©2005 Zdrowie - pierwszy krok